Starobrno Reserva 2016


 
Speciální pivo šestnáctka Starobrno Reserva je tzv. výběr ze sladů s obsahem alkoholu 6,5% obj. a má letos krásnou jantarovou barvu. Starobrněnští sládci ji vařili už v létě, pak Reserva sto dnů dozrávala v ležáckých sklepech. Vyráběla se stejně jako v předchozích letech výhradně z jakostních moravských surovin, a to včetně chmele. Letošní Reserva tak obsahuje celkem pět druhů sladů z Litovle, Prostějova a Hodonic, zmíněný chmel pochází z Tršic.

Poprvé se Reserva představila v roce 2013 jako polotmavá osmnáctka s 8 % alkoholu obj. a vynikala plnou a jemně hořkou chutí. Podruhé ve Starobrně uvařili Reservu vloni. Starobrno Reserva 17,5 s obsahem alkoholu 7,5% obj. měla zlatavou barvu a plnou chuť s charakteristickým sladovým tělem, kterou doplňovala příjemná hořkost.

Letošní Reserva vyniká stabilní hustou pěnou, příjemnou sladovou chutí i vůní, je lehce sladší s jemnou hořkostí při spolknutí.

Starobrno Reserva se každoročně prodává v lahvi 0,75 litrů, která je opatřena korkovým uzávěrem jako u šampaňského. Jde o luxusní balení v papírovém boxu, takže může být i ideálním dárkem pro všechny milovníky piva nejen pod vánoční stromeček. Po úspěchu z loňského roku letos je Reserva i na čepu ve starobrněnských restauracích na Moravě, omezené množství ochutnají i milovníci speciálů v několika podnicích v Čechách.
Reserva-plakat1.jpg
Starobrno

Zdarec, už ti bylo 18?

ano, bylo
ne, nebylo
Bohužel, k návštěvě těchto stránek musíte mít věk, který odpovídá zákonné věkové hranici pro konzumaci alkoholu.