Mendel festival

21. 07. – 22. 07. 2023 | Pivovar Starobrno
Mendel festival
Odstartoval 8. ročník multižánrového Mendel festivalu, který popularizuje odkaz zakladatele genetiky Gregora Mendela. Festival se koná v augustiniánském opatství na Starém Brně, kde Mendel žil a objevil základy genetiky.
Mendel festival i letos nabídne během celého následujícího týdne řadu zajímavých akcí, které připomínají významnost tohoto mimořádného muže vědy a víry. Akce vyvrcholí sobotním programem v areálu opatství a nabídne bohatý doprovodný a hudební program, kterému vévodí koncert světoznámé francouzské skupiny Gipsy Kings. Pravidelnou součástí festivalu je i cyklus populárně-vědeckých přednášek, které letos proběhnou v nově obnoveném Mendelově skleníku. Vstup na festival je i letos zdarma.

Účastníci festivalu budou mít jedinečnou příležitost zavítat na exkurze do Starobrněnského pivovaru, který je historickou součástí opatství. Tato fascinující možnost umožní návštěvníkům Mendel festivalu nahlédnout do světa pivovarnictví a objevit tajemství vaření piva. Pivovar Starobrno přispívá svým partnerstvím k bohatému zážitku pro všechny milovníky kultury, vědy a dobrého piva na tomto unikátním festivalu.
Starobrno

Zdarec, už ti bylo 18?

ano, bylo
ne, nebylo
Bohužel, k návštěvě těchto stránek musíte mít věk, který odpovídá zákonné věkové hranici pro konzumaci alkoholu.