Zažij pivovar jinak – letos v létě už potřetí

09. 09. 2023 | Pivovar Starobrno
Zažij pivovar jinak – letos v létě už potřetí
Do třetice všeho dobrého! Série sousedských letních slavností v pivovaru Starobrno vyvrcholí v sobotu 9. září, tedy v termínu, na který jsou Brňané už léta zvyklí. Po komornějších akcích v červnu a červenci půjde o větší pivní slavnost s rozšířeným programem. Vstupné se opět neplatí, jeden „škopek“ starobrněnského piva bude stát 30 korun
I tentokrát čeká všechny příznivce Starobrna pestrá zábava – kvalitní hudba, škola čepování, pivní degustace, hospodský kvíz s cenami i exkurze do pivovaru. Areál se otevírá ve 14:00 hodin. O hodinu později na všechny čeká oficiální přivítání. Na co všechno se návštěvníci mohou v průběhu odpoledne a večera těšit?
 
Vystoupení hudebních skupin a interpretů
15:00 – 16:00 skupina UDG
17:45 – 18:45 Jaroslav Uhlíř s kapelou
19:30 – 20:30 Sofian Medjmedj
21:00 – 22:00 MC Gey
 
Setkání s hráči HC Kometa Brno
U příležitosti zahájení nové sezóny se do Starobrna vydá celý A-tým Komety. Na pódiu se jako každoročně od 16:30 do 16:45 uskuteční slavnostní křest dresu, jak jinak než starobrněnským pivem. Vzápětí se až do 17:45 budou hráči svým příznivcům podepisovat – autogramiáda se bude konat hned vedle pódia.
 
Škola čepování a pivní degustace
Registrace na celé odpoledne budou po zahájení přijímat hostesky. Ve škole čepování se zájemci dozvědí o různých způsobech čepování, přičemž na závěr budou mít prostor načepovat si svůj vlastní půllitr piva. Pivní degustace pak na místě povedou zkušení odborníci přímo z pivovaru. Milovníkům piva představí ochutnávku několika různých pivních stylů – např. ležáku, piva svrchně kvašeného nebo  polotmavého atd. Současně bude probíhat i výklad ohledně používaných surovin, pivních stylů či náležitostech degustací.

15:00 - 15:30 ŠKOLA ČEPOVÁNÍ 
16:00 - 16:30 DEGUSTACE 
17:00 - 17:30 ŠKOLA ČEPOVÁNÍ 
18:30 - 20:00 HOSPODSKÝ KVÍZ 

Registrace do pivní školy bude probíhat od 14:00 u hostesek před vstupem do stanu.
 
Exkurze do pivovaru
Ani tentokrát nebudou chybět exkurze do pivovaru s průvodcem zdarma, a to od 15:00 do 19:30 hodin každou půlhodinu. Registrace bude u hostesek při vstupu. Zájemci navštíví některé provozy pivovaru – varnu, prostory, kam ústí cylindrokonické tanky k dokvašování piva a z ochozu si prohlédnou linku k vyfukování, plnění a balení PET lahví. Na místě se tak dozvědí vše o výrobě piva i používané technologii a zjistí, jak dlouhá cesta vede od vstupních surovin po orosený půllitr na stole. Na závěr bude k dispozici ochutnávka nefiltrovaného ležáku Bitr v historickém ležáckém sklepě. Součástí výkladu je i přiblížení historie pivovarnictví na starém Brně i samotného pivovaru, který vloni oslavil kulaté narozeniny – 150 let.
 
Ostatní zábava a občerstvení
Milovníci hospodských kvízů jistě ocení možnost soutěžit i ve Starobrně a v případě výhry si odnést hodnotnou cenu – například voucher na konzumaci v Pivovarské restauraci. O starobrněnské dárky se bude soutěžit v průběhu odpoledne i na pódiu. Konečně návštěvníci určitě uvítají příležitost odnést si domů fotku s příbuznými či kamarády z fotokoutku s rekvizitami, rovněž zdarma.
V průběhu odpoledne i večera budou ve stáncích na čepu starobrněnská piva Médium a Bitr za příznivou cenu 30 korun. V dalších stáncích si lidé mohou koupit i něco dobrého k snědku.
 
Odpoledne nabité dobrou zábavou skončí ve 22:00 hodin. Přijďte si užít letos v pořadí třetí a největší pivní slavnost, srdečně vás všechny zveme.

Kapacita areálu je omezená. V případě naplnění kapacity si pořadatel vyhrazuje právo omezit vstup na akci.

FACEBOOKOVÁ UDALOST

 

Starobrno

Zdarec, už ti bylo 18?

ano, bylo
ne, nebylo
Bohužel, k návštěvě těchto stránek musíte mít věk, který odpovídá zákonné věkové hranici pro konzumaci alkoholu.