Zelené pivo je letos plnoleté

06. 04. – 09. 04. 2023 |
Zelené pivo je letos plnoleté
Už po osmnácté si letos na Zelený čtvrtek 6.4. připijeme Zeleným pivem – na Mendláku, po celém Brně, na Moravě, ale i v Čechách a na Slovensku. Pro všechny milovníky Zeleného piva se letos uvařilo celkem 4500 hl.

Zelené pivo se osmnáct let vaří podle stále stejné původní receptury z kvalitní vody, speciálního světlého ječného sladu a jakostního žateckého chmele tradičním způsobem na dva rmuty. Uvedený slad se vyrábí výhradně pro Zelené pivo a jeho parametry se trochu liší od sladů běžně používaných u ostatních starobrněnských piv. Spolu s chmelem se do mladinové pánve přidává bylinný výluh. Svou sílu speciální pivo získává spodním kvašením po dobu osmi dnů, poté při teplotě kolem jednoho stupně Celsia dokvašuje, chuťově se zakulacuje a získává typický buket a říz. Nakonec se do piva přidává likér. Zelená barva piva je tudíž výsledkem kombinace několika faktorů – technologie, surovin, výluhu i likéru.
 
Těšit se na Zelené pivo můžete již tradičně na Mendláku – na Pivovarské terase letos zahrají Malalata (19:00) a Abraxas (21:00) a chybět nebude ani oblíbená diskotéka již od odpoledních hodin. Letos se bude nově dát posedět i v pivovaru před varnou, kde na vás čeká doprovodný program, soutěže a exkurze v pivovaru. Pro více informací sledujte FB Starobrno.
 
Zelené pivo budou nabízet gastronomické provozovny na Moravě, v Čechách i na Slovensku. Jejich aktualizovaný seznam zájemci před Velikonocemi najdou na webových stránkách www.zelenepivo.cz.
 

Starobrno

Zdarec, už ti bylo 18?

ano, bylo
ne, nebylo
Bohužel, k návštěvě těchto stránek musíte mít věk, který odpovídá zákonné věkové hranici pro konzumaci alkoholu.