Exkurze

Přijďte se k nám podívat a poslechněte si více o našem pivovaru.

Exkurze v pivovaru Starobrno

Z důvodu speciálních exkurzí se ruší pravidelné prohlídky pivovaru v sobotu 23.09 i v neděli 24.09. Děkujeme za pochopení.

Due to special tours the regular brewery tours on Saturday 23.09 and Sunday 24.09 are cancelled. Thank you for your understanding.
 

Prohlídka spojená s degustací piva

Pivovar Starobrno, který na stejném místě v ulici Hlinky nedaleko Mendlova náměstí stojí už od roku 1872, se stále častěji stává oblíbeným výletním cílem. Pivovarem provázejí kvalifikovaní průvodci, kteří turisty seznámí s dlouhou historií vaření piva na Starém Brně i v samotném pivovaru Starobrno. Dále je informují o všech fázích výroby piva, tradiční technologii a kvalitních surovinách k jeho vaření.

Program exkurze

Návštěvníci si projdou varnu i prostory, kam ústí cylindrokonické tanky ke kvašení piva. Z ochozu si prohlédnou linku na vyfukování, plnění a balení PET lahví. Na závěr všechny dospělé čeká degustace přímo v ležáckém sklepě pivovaru.
 

CENY EXKURZÍ

Dospělý 150 Kč
Studenti nad 18 let 100 Kč
Důchodci 100 Kč
Žák školní výpravy s doprovodem 60 Kč

Jak se objednat

Exkurze se konají v pracovní dny i během víkendů.
 
Pracovní den 9:00 - 18:00 hod nutné objednat (min. týden dopředu)
Sobota od 11:00 a od 13:00 hod bez objednání do 10 osob
Neděle od 11:00 bez objednání do 10 osob
 
  • telefon: +420 548 134 134 (objednávky pouze pro české turisty ve všední dny od 7:00 do 16:00 hodin)  (phone number for czech visitors only). 
  • e-mail: exkurze@starobrno.cz  (for czech and foreign visitors)
    • Do mailu prosím napište, že máte zájem o prohlídku pivovaru Starobrno, a uveďte jazyk výkladu. (Please, in your email write that you are interested in excursion and state your preferred language).
Exkurze mohou probíhat s výkladem v českém, anglickém a německém jazyce. Prohlídka s degustací trvá přibližně 1,5 hodiny.
Starobrno

Zdarec, už ti bylo 18?

ano, bylo
ne, nebylo
Bohužel, k návštěvě těchto stránek musíte mít věk, který odpovídá zákonné věkové hranici pro konzumaci alkoholu.