Exkurze

Přijďte se k nám podívat a poslechněte si více o našem pivovaru.

Exkurze v pivovaru Starobrno

V pátek 16. 6. a v neděli 17. 6. se technických důvodů NEKONAJÍ PRAVIDELNÉ PROHLÍDKY v pivovaru Starobrno. Děkujeme za pochopení.

On Friday, 16 June and Sunday, 17 June, for technical reasons, there will be Brewery Tours in the Starobrno Brewery. Thank you for your understanding.
 

Prohlídka spojená s degustací piva

Pivovar Starobrno, který na stejném místě v ulici Hlinky nedaleko Mendlova náměstí stojí už od roku 1872, se stále častěji stává oblíbeným výletním cílem. Pivovarem provázejí kvalifikovaní průvodci, kteří turisty seznámí s dlouhou historií vaření piva na Starém Brně i v samotném pivovaru Starobrno. Dále je informují o všech fázích výroby piva, tradiční technologii a kvalitních surovinách k jeho vaření.

Program exkurze

Návštěvníci si projdou varnu i prostory, kam ústí cylindrokonické tanky ke kvašení piva. Z ochozu si prohlédnou linku na vyfukování, plnění a balení PET lahví. Na závěr všechny dospělé čeká degustace přímo v ležáckém sklepě pivovaru.
 

CENY EXKURZÍ

Dospělý 150 Kč
Studenti nad 18 let 100 Kč
Důchodci 100 Kč
Žák školní výpravy s doprovodem 60 Kč

Jak se objednat

Exkurze se konají v pracovní dny i během víkendů.
 
Pracovní den 9:00 - 18:00 hod nutné objednat (min. týden dopředu)
Sobota od 11:00 a od 13:00 hod bez objednání do 10 osob
Neděle od 11:00 bez objednání do 10 osob
 
  • telefon: +420 548 134 134 (objednávky pouze pro české turisty ve všední dny od 7:00 do 16:00 hodin)  (phone number for czech visitors only). 
  • e-mail: exkurze@starobrno.cz  (for czech and foreign visitors)
    • Do mailu prosím napište, že máte zájem o prohlídku pivovaru Starobrno, a uveďte jazyk výkladu. (Please, in your email write that you are interested in excursion and state your preferred language).
Exkurze mohou probíhat s výkladem v českém, anglickém a německém jazyce. Prohlídka s degustací trvá přibližně 1,5 hodiny.
Starobrno

Zdarec, už ti bylo 18?

ano, bylo
ne, nebylo
Bohužel, k návštěvě těchto stránek musíte mít věk, který odpovídá zákonné věkové hranici pro konzumaci alkoholu.