NAŠE HOŘKOST

extra hořký ležák Starobrno BITR

4x chmelený extra hořký ležák (35 IBU), který si vyžádali samotní pivaři a štamgasti. Nejvíc hořké pivo v historii Starobrna vůbec.
Dej Bůh štěstí a na zdraví! 

4x chmelený

Za příjemnou chmelovou vůni Bitr vděčí kombinaci tří prvotřídních typicky českých odrůd včetně nejznámějšího Žateckého poloraného červeňáku, který se pro svou jemnost a příjemné aroma používá i při závěrečném studeném chmelení v ležáckých tancích.

Při tzv. studeném chmelení nedochází k odpaření chmelových aromatických složek, jako tomu je při horkém chmelovaru na varně. Díky tomu zůstanou v pivu z větší části zachovány a dodají mu příjemné chmelové aroma. Bitr chmelíme celkem 4x, což je u hořkých ležáků poměrně unikátní.
4x chmelený

Historické ležácke tanky

O Bitr je při ležení skutečně dobře postaráno, a to v tancích ze šedesátých a sedmdesátých let minulého století v historickém sklepě z roku 1872 (v oddělení 14). Sklep je vytesán ve skále Žlutého kopce, takže ležák dozrává v naprosto optimálních podmínkách. Pivo se pomalu přirozeným způsobem nasytí oxidem uhličitým, získá optimální říz a zakulatí svoji chuť.
Historické ležácke tanky

Hořkost 35 IBU 

4x chmelený ležák Starobrno Bitr vznikl vyloženě na přání pivařů a štamgastů. Ti si totiž už dlouho přáli mít na čepu ve svých oblíbených hospodách velmi hořké pivo. Spodně kvašený Bitr se může pochlubit 35 jednotkami IBU, čímž se stal pivem s nejvyšší hořkostí v celé historii pivovaru.
Hořkost 35 IBU

Ruční Práce

Kombinací klasické metody vaření a použitím původního sklepa vzniká poctivý ležák s vysokým podílem ruční práce také proto, že se ručně za studena dochmeluje přímo v tancích.
Ruční Práce

senzorický profil

profil

Specifikace

Starobrno Bitr je v portfoliu pivovaru absolutní novinkou. Vznikl přímo na přání pivařů, kteří podle průzkumů preferují hodně hořká piva. Světlý spodně kvašený filtrovaný ležák s 4,6 % obj. alkoholu má příjemné chmelové aroma, typické pro české odrůdy. Při vaření se tak používají tři druhy prvotřídních chmelů včetně Žateckého poloraného červeňáku. Ležák se vaří tradičním způsobem na dva rmuty a dozrává v historickém sklepě z roku 1872. Bitr má jiskrně zlatavou barvu, střední říz a lahodný chmelový dozvuk. Do vybraných hospod pouze v Brně a okolí se dodává i nefiltrovaná varianta, kdy ještě více vyniká hořkost piva.

   
Druh pivo ležák světlý pasterizovaný
Obsah alkoholu 4,6 % obj.
Hořkost 35 IBU
Barva 13,5 EBC - čirá, sytě zlatá
Vůně jemná, svěží chmelová se sladovým pozadím
Chuť plná, s příjemnou vyšší hořkosti a vyváženým řízem
Starobrno

Zdarec, už ti bylo 18?

ano, bylo
ne, nebylo
Bohužel, k návštěvě těchto stránek musíte mít věk, který odpovídá zákonné věkové hranici pro konzumaci alkoholu.