O DOBRé věci 
se stojí za to 
rozdělit

Starobrno zve k jednomu stolu


Když se potkají přátelé, vyprávění a zábava neberou konce. Starobrno Medium vybízí k posezení a sdílení toho dobrého, co můžeme nabídnout. Správný hostitel by měl mít doma vždy připravené něco na zub a samozřejmě i na zapití. A na to je naše jedenáctka Medium jako dělaná.

Příběh pravé pohostinnosti

Vlajková loď 
pivovaru Starobrno 

světlý ležák

Rodinné stříbro nebo vlajková loď. Tak se mluví o nejoblíbenější a nejprodávanější značce z portfolia pivovaru. Jedenáctku Medium pivní sládci bez přerušení vaří mnoho a mnoho let.

Světlý ležák má lahodnou, plnou a jemnou chmelovou chuť a dle pivařů i dokonalý říz. K napití z vychlazeného půllitru (po brněnsku škopku) láká bohatá pěna a čirá zlatá barva.

Za kvalitou i chutí Media stojí dobrá receptura a výborná kvalita surovin, ze kterých se tento ležák vaří.

Starobrno Medium si můžete vychutnat v lahvi, plechovce nebo čepované ze sudu či tanku.

Zajímavosti

 
  • Náš světlý ležák posbíral již 11 ocenění na tuzemských i mezinárodních pivních festivalech jako je Zlatá pivní pečeť, Zlatý soudek Pivex, České pivo, Pivo České republiky nebo Dočesná. Má na kontě 5 zlatých, 2 stříbrné a 4 bronzové medaile.
  • Pivo vaříme z těch nejkvalitnějších surovin. Pitná voda pochází z prameniště podzemní vody v Březové nad Svitavou a úpravny povrchové vody ve Švařci. Používáme ječmeny z oblasti Hané, které jsou na celém světě považovány za ty nejlepší. Po sklizni se zpracovávají v moravských sladovnách v Prostějově a Hodonicích. Chmel pochází výhradně z Čech a Moravy. Jde o ty nejvyhlášenější odrůdy na světě – Žatecký poloraný červeňák, Sládek a další.
  • Čepované Starobrno Medium si vychutnáte i v šalině. Unikátní Šalina Pub brázdí ulice Brna podle rozvrhu jízd, který najdete na stránkách dopravního podniku. O Velikonocích zase můžete zajít na naše speciální zelené pivo.

senzorický profil

profil

Specifikace

Naše jedenáctka – chlouba starobrněnského pivovaru vyrobená z nejjemnějšího žateckého chmele a nejlepšího moravského sladu, který se vyrábí z dvouřadého ječmene. Tento světlý ležák se vyznačuje bohatou pěnou, neobyčejně lahodnou, plnou, jemně chmelovou chutí a dokonalým řízem.

   
Druh pivo ležák světlý pasterizovaný
Obsah alkoholu 4,7 % obj.
Hořkost 26 IBU
Barva 13 EBC - čirá, zlatá
Vůně vyvážená, harmonický nástup vůně moravského sladu s pozadím žateckého chmele
Chuť zakulacená, středně plná, jemně chmelová s dokonalým řízem
Starobrno

Zdarec, už ti bylo 18?

ano, bylo
ne, nebylo
Bohužel, k návštěvě těchto stránek musíte mít věk, který odpovídá zákonné věkové hranici pro konzumaci alkoholu.